Naga MarketsNotowania Tesli przez moment powyżej 1400 dol., rekordowa suma krótkich pozycji na akcjach spółkiTesla może niedługo przekroczyć 20 mld dol. otwartych krótkich pozycji na akcjach spółki, czterokrotnie przekraczając drugą pod tym względem Charter Communications. Spółka Elona Muska w czwartkowych notowaniach przekroczyła przez chwilę 1400 dol. za akcję i zdobyła nowy rekordowy szczyt notowań tuż przed tą barierą.

  • Kurs akcji Tesli osiągnął na zamknięciu w czwartek poziom 1394,28 dol.
  • Suma krótkich pozycji na akcjach Tesli wg S3 Partners zbliża się do rekordowego 20 mld dol.
  • Kontynuacja wzrostu akcji może wycisnąć shortujących inwestorów z zajmowanych krótkich pozycji z dużą stratą.

Tesla: kurs zbliża się do 1400 dol.

Kurs akcji Tesli w czwartek przez pewien czas notowań intraday przekroczył 1400 dol. za akcję osiągając maksymalną cenę dnia na poziomie 1408,56 dol. Czwartkową sesję Tesla Inc. zakończyła z nowym rekordem notowań na 1394,28 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Tesli przez moment powyżej 1400 dol., rekordowa suma krótkich pozycji na akcjach spółki
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Tak wysokie notowania i gwałtowny wzrost kursu akcji doprowadził do sporego zainteresowania shortowaniem notowań Tesli. W ostatnich 10 sesjach kurs akcji Tesli wzrósł bowiem aż o ponad 41%.

Tesla ma według firmy analitycznej S3 Partners stać się pierwszą spółką, która przekroczy 20 mld dol. sumy otwartych krótkich pozycji. Firma informuje, że obecnie wartość akcji sprzedanych krótko wynosi już 19,95 mld dol.

Zobacz również: Tesla to już bańka spekulacyjna? Sceptycy wieszczą spadek akcji o 900 dolarów

Co więcej, notowania Tesli są według S3 Partners zagrożone “short-squeezem”. Jest to sytuacja, w której gracze zajmujący krótkie pozycje liczący na spadki z uwagi na wzrost kursu akcji są zmuszeni do zamknięcia swojej pozycji ze stratą, co w rezultacie dodatkowo wybija kurs w górę.

Czy Teslę rzeczywiście czeka short-squeeze? Spółka przebiła już wszelkie oczekiwania wzrostowe, jest największą spółką w branży motoryzacyjnej pod względem kapitalizacji, a kurs wywindował wskaźnik C/WK do olbrzymiej jak na producenta samochodów wartości 28,26. Dla porównania: Toyota, drugi największy obecnie koncern samochodowy pod względem wartości rynkowej ma C/WK na poziomie 0,92.

Akcje Tesli od początku roku zyskały już 233%, a od dołka z 18 marca nawet 285%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here