Naga MarketsNotowania Tesla Motors wzrosły o prawie 6 proc. Czas na nowy ATH?Podczas wczorajszej sesji, notowania akcji Tesla Motors wzrosły o 5,95 proc. Kurs odbił tym samym od wsparcia, które wcześniej stanowiło opór. W przypadku kontynuacji wzrostów cena może niebawem ustanowić nowe rekordowe maksima. Rekordowy okazuje się też zasięg jednego modeli aut Tesli, który wynosi aż 647 kilometrów (402 mile).

  • Akcje Tesli zanotowały prawie 6-procentowy wzrost
  • Model S uzyskał zasięg ponad 400 mil
  • W Chinach zanotowany 150-procentowy wzrost sprzedaży aut elektrycznych Tesla
  • Tesla kupi kobalt od Glencore

Wieści z Tesli

Tesla pochwaliła się, że Model S Long Range Plus / LR+ oficjalnie uzyskał zasięg wynoszący 647 km (402 mile). Potwierdza to amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA). Model tego auta nie jest jeszcze dostępny dla klientów z Europy. Producent aut elektrycznych zdołał zwiększyć zasięg dzięki wydajniejszym silnikom, nowym felgom i oponom oraz redukcji masy auta.

Firma Elona Muska prowadzi rozmowy ze z hrabstwem Travis w amerykańskim stanie Teksas, w sprawie nowego zakładu montażowego. Według raportu The Austin American-Statesman z poniedziałku producent samochodów negocjuje na temat warunków motywacyjnych dla potencjalnej gigafabryki. Oczekuje się, że dyskusje odbędą się we wtorek, choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione.

Według China Automotive Information Net (agencji wspieranej przez państwo) w maju zarejestrowano 11 364 pojazdów Tesli, co oznacza wzrost o 150% w porównaniu z poprzednim miesiącem (4633 pojazdy w kwietniu). Pod względem sprzedaży w maju, Tesla wyprzedziła lokalnego producenta samochodów elektrycznych NIO oraz Daimlera. Liderem na rynku pojazdów Elektrycznych w Państwie Środka był w maju Model 3, którego sprzedano 11 095 sztuk.

Tesla kupi kobalt od giganta sektora wydobywczego Glencore Plc. Kontrakt pomoże Tesli zwiększyć zapasy kobaltu dla nowych zakładów w Chinach i Niemczech, powiedziała anonimowa osoba zaznajomiona ze sprawą. Glencore, największy przemysłowy dostawca kobaltu na świecie, może zapewnić Tesli nawet 6000 ton surowca rocznie w ramach długoterminowej współpracy.

Akcje Tesla Motors w okolicach 1000 USD

Jak widać na wykresie dziennym Tesla Motors poniżej, notowania otworzyły obecny tydzień na wsparciu w pobliżu poziomu 920 USD. Kurs po nakreśleniu dołka zaczął rosnąć i odrobił straty z poprzednich dwóch sesji.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS
Wykres dzienny notowań Tesla Motors

Niemal 6-procentowy wzrost wskazuje na zakończenie korekty, którą obserwowaliśmy w następstwie osiągnięcia szczytu przy 1027,50 USD. Po pokonaniu tego poziomu, kurs TSLA na giełdzie Nasdaq osiągnąłby nowy historyczny szczyt (ATH).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here