Notowania szterlinga po 4,85 PLN. Rynek GBP/PLN wybija najbliższe wsparcie cenoweKurs funta szterlinga podczas czwartkowej sesji wobec polskiego złotego pokazuje dalszą słabość. Para walutowa GBP/PLN co prawda wybija poziom wsparcia, jednak nadal oscyluje w jej bliskich okolicach. Funt zatem notowany jest nadal po 4,85 PLN, jednak brak na rynku wyraźnego sygnału sprzedażowego. Zdaje się, że jeśli rynek jednak wywalczy poziom wsparcia – i znajdzie się znów powyżej niego – może wygenerować mocniejszy ruch ku górze. Oznacza to, że jeszcze nic nie jest przesądzone w kwestii ruchu na szterlingu i warto obserwować obecnie ruch z interwalu czasowego H4.


Kurs funta szterlinga nadal w spadku – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Notowania brytyjskiej waluty nadal osłabiają się podczas kolejnej sesji
  • Para GBP/PLN jednak nie wykazuje tak silnych tendencji spadkowych
  • Reszta głównych walut wobec złotego wydaje się być bardziej pro-spadkowa
  • Oczekiwanie na dalsze wyjaśnienie sytuacji na szterlingu wobec złotego

Kurs funta szterlinga nie ustaje póki co w obronie spadków. Rynek zdecydowanie znajduje się w sekwencji spadkowej – to nie ulega nawet wątpliwości – jednak mimo spadkowego akcentu cały czas rynek wzbrania się przed mocniejszym zejściem. Obecnie również nastała ciekawa sytuacja, kiedy to szterling wybił dolnego ograniczenie – wsparcie cenowe – oraz nie wykazuje mocniejszych tendencji spadkowych zaraz po wyłamaniu. Oznacza to, że szansa jeszcze na powrót powyżej niego jest spora – dlatego podczas kolejnych sesji handlowych warto obserwować wykres pod względem ewentualnego cofnięcia się ruchu.

Obecnie jeszcze zdecydowanie za wcześnie aby mówić o dalszych wzrostach – jednak po przekroczeniu widocznego na załączonym wykresie wsparcia, można będzie mówić nawet o powrocie do zakresu 4,89 PLN – 4,90 PLN. Warto zatem obserwować dalszy ruch.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 23.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 23.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here