Naga MarketsNotowania srebra znajdują się najwyżej od 1,5 miesiąca Spadek wartości amerykańskiego dolara, który można zaobserwować w ostatnich dniach, pozytywnie odbił się nie tylko na cenach złota, lecz również na notowaniach srebra. Ceny srebra, które rozpoczęły bieżący tydzień w okolicach 23,30 USD za uncję, obecnie poruszają się o niecały dolar wyżej.

Notowania srebra kontynuują wzrosty

Dzisiaj jednak widać już delikatną presję sprzedających, co wynika z faktu, że w ostatnich godzinach także amerykański dolar próbuje odreagować wzrostowo niedawne zniżki.Notowania metali szlachetnych są powiązane z wyceną amerykańskiego dolara, a szerzej – z działaniami Fed w zakresie polityki monetarnej w USA. Rozpoczęcie taperingu QE w listopadzie wydaje się przesądzone, jednak nadal nie ma zgodności wśród członków Fed w kwestii terminów ewentualnego podnoszenia stóp procentowych w USA. A kwestia ta z pewnością będzie powracać jak bumerang, biorąc pod uwagę wysoki poziom inflacji.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Warto wspomnieć o tym, że o ile wysoka inflacja sprzyja popytowi na złoto (bowiem kruszec ten jest przez wielu inwestorów uznawany za dodatek do portfela zabezpieczający przed inflacją), to na rynku srebra prawdopodobnie większym wsparciem dla kupujących był rajd notowań metali przemysłowych. Srebro jest bowiem szeroko wykorzystywane w przemyśle, a poza tym – dwie trzecie jego podaży pochodzi z kopalń metali przemysłowych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here