Naga MarketsNotowania srebra z serią spadków. Surowiec znajduje się pod sporą presją podażową Notowania srebra zakończyły poprzedni tydzień fatalnie, bo od dwóch silnych przecen w czwartek i piątek. Dzisiejsza sesja także rozpoczęła się od sporej presji podażowej i zejścia notowań srebra do poziomu 22 USD za uncję – czyli najniższego od listopada 2020 r. – jednak w późniejszych godzinach notowania tego kruszcu odrobiły część strat.

Notowania srebra odnotowują serię strat

Faktem jest, że okolice 22 USD za uncję to ważne techniczne wsparcie na wykresie notowań srebra, które powstrzymywało stronę podażową w drugiej połowie ubiegłego roku. Niemniej, w tym tygodniu to wsparcie będzie wystawione na próbę, bowiem inwestorzy nerwowo wyczekują środowego komunikatu Fed – a właśnie ten komunikat, związany z polityką monetarną w USA, może przynieść bardziej zdecydowany trend na rynku srebra.Notowania srebra - dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Jeśli Fed potwierdzi zamiar rychłego taperingu QE, to srebro najprawdopodobniej będzie próbowało przebić w dół tę barierę. Niemniej, brak szczegółowych informacji w środę byłby pretekstem do odbicia notowań srebra w górę.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here