Naga MarketsNotowania srebra rosną o 20% od początku maja. Test poziomu 17,5 USDOstatnie tygodnie niewątpliwie należą do srebra, które od początku bieżącego miesiąca zyskuje około 20%, twierdzi Davide Biochhi, trader brokera Directa. W momencie rynkowej niepewności i dużego zainteresowania złotem wśród inwestorów, automatycznie zyskuje również srebrny kruszec, który w tym tygodniu znalazł się na najwyższych poziomach od ponad dwóch miesięcy

  • Cena srebra w czwartek osuwa się o 1,73% do poziomu 17,23 dolarów, jednak ma na swoim koncie sześć dni wzrostów z rzędu i test marcowych maksimów
  • Srebro, podobnie jak inne surowce z rynku towarowego korzystały między innymi na osłabieniu złota
  • Gdy USD powraca do wzrostów w czwartek, część zysków srebra jest korygowana

Srebro z odbiciem w kształcie litery V. Czy tegoroczne maksima zostaną ponownie osiągnięte?

W momencie gdy złoto zyskuje od marcowych dołków około 20% i w czwartek kosztuje 1735 dolarów za uncję, srebro od tych samych minimów odbija o 45%, a w samym tylko maju realizuje dwudziestoprocentową korektę wzrostową. Ostatnie tygodnie niewątpliwie należą do srebrnego kruszcu, który po dynamicznych spadkach z przełomu lutego i kwietnia równie dynamicznie odbija powracając w okolice cen z pierwszej części roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Srebro dynamicznie odbiło, nie osiągnęło jednak jeszcze poziomów docelowych znajdujących się tuż pod poziomem 19 dolarów za uncję. Jest to jasna sytuacja, w której widać bardzo dużą siłę rynku towarowego, korzystającego między innymi z dobrej kondycji złota – komentował Davide Biocchi.

Do testu tegorocznych maksimów tuż pod poziomem 19 dolarów za uncję, brakuje obecnie około 9%. Jeżeli jednak srebro zamknie się nad minimami z lutego, to ponowny test powinien być jedynie kwestią czasu:

V-kształtne odbicie notowań srebra po spadkach z pierwszego kwartału. Źródło: Tradingview.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSA: Ponad 2,4 mln nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych
Następny artykułKurs euro do złotego pod presją w czwartek, EUR/PLN po 4,5205 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here