Naga Markets

Notowania srebra pozostają w konsolidacjiOstatnie dni na rynku srebra są okresem konsolidacji notowań. Cena tego kruszcu od środy porusza się tuż powyżej poziomu 24 USD za uncję. Cały tydzień jednak najprawdopodobniej zakończy się dla srebra na minusie, głównie ze względu na wyraźną wtorkową przecenę.

Siła dolara przyczynia się do delikatnej słabości srebra

Notowania srebra poruszają się analogicznie do cen złota, niemniej wykazują w relacji do niego większą słabość. O ile cena złota od środy delikatnie rośnie, to na rynku srebra strona popytowa nie jest w stanie doprowadzić do wyraźnego odbicia.Z pewnością przyczynia się do tego nie tylko siła dolara, ale przede wszystkim status srebra jako metalu częściej wykorzystywanego w przemyśle niż złoto. Nowe restrykcje związane z pandemią budzą uzasadnione obawy o obniżenie aktywności w przemyśle, co może rzutować na popyt na srebro. Warto jednak pamiętać, że korelacja tego kruszcu z notowaniami złota pozostaje wyraźna i będzie ona istotnie wpływać na wycenę srebra.

Notowania srebra – dane dzienne

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here