Naga MarketsNotowania srebra powróciły do zwyżek. Cena kruszcu blisko poziomu 25 USD za uncjęPo spadkach notowań srebra na początku bieżącego tygodnia, wczoraj ceny tego kruszcu powróciły do zwyżek. Dzisiaj rano cena tego kruszcu porusza się w okolicach 25 USD za uncję.

Notowania srebra wracają do wzrostów

Wczoraj ważną informacją na rynku srebra była publikacja raportu The Silver Institute – czyli instytucji monitorującej popyt na srebro i podaż tego kruszcu, oraz regularnie publikującej raporty fundamentalne z tego rynku.We wczorajszym raporcie The Silver Institute podał, że sytuacja na rynku srebra wyraźnie poprawiła się w stosunku do poprzedniego roku. W 2021 r. popyt na srebro na świecie ma przekroczyć miliard uncji po raz pierwszy od 2015 roku. A dokładnie, ma on wynieść 1,029 mld uncji srebra, czyli o 15% więcej niż w 2020 roku.

Według raportu, wzrost popytu ma dotyczyć wszystkich jego elementów – czyli zarówno popytu ze strony jubilerów, jak i popytu ze strony przemysłu (w tym producentów elektroniki oraz paneli słonecznych), jak również popytu na srebrne sztabki i monety.

Jedynym elementem, który zaburza ten pozytywny obraz, jest popyt inwestycyjny na srebro w postaci jednostek funduszy ETF. Ma on być aż o 55% niższy niż w 2020 roku i wynieść 150 mln uncji.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Warto jednak podkreślić, że popyt na srebrne ETFy i tak dodatkowo pogłębi deficyt na rynku srebra. W 2021 roku deficyt ten ma wynieść 157 mln uncji (bez uwzględnienia ETFów wynosiłby on więc 7 mln uncji).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji datawalk | lotos gpw | kryptowaluty | najniższy kurs forinta | pkn orlen akcje | forex kursy walut | notowania orlen |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here