Naga MarketsNotowania srebra oscylują wokół poziomu 26.50$Srebro po konsolidacji ograniczonej od góry cena 19$ wystrzeliło na północ. Tym samym ta cena pozostała zostawiona samotnie jako potencjalny cel do retestu w dalszej przyszłości.

Zmiana trendu na srebrze

Aktualnie notowania oscylują wokół poziomu 26.50$. W latach 2011-2012  było to kluczowe wsparcie, które także  teraz może być respektowane przez podmioty nastawione na dalsze wzrosty.

O ile na Złocie trend wzrostowy trwa od dłuższego czasu, to ostania seria białych świec na Silver jest pierwszym poważnym zrywem popytu po wielu latach spadków. Zmusza to do zrobienia założenia, że ruch mający swój początek na cenie 11.70$ jest pierwszą falą w nowym trendzie skierowanym do góry. Tym samym każda przecena powinna być traktowana jako korekta.

Dodatkowym argumentem, który pozwala na takie założenie, jest przecięcie się średniej kroczącej MA50 z czerwoną MA200.

Nie jestem pewien czy świecę z ubiegłego tygodnia  można potraktować jako korektę na interwale tygodniowym, na pewno na dziennym. Jej minimum znajduje się blisko ceny 23$, gdzie znajdują się MA50 i dolna wstęga Bollingera.

Oznacza to, że poza poziomem 26.50 na miano wsparcia zasłużyło także 23$.

Wskaźnik RSi przełamał swoja linie trendu wzrostowego, co może być pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji i osób nastawionych na dalsze wzrosty.

Warto przypomnieć, że niebieska strefa (19$) pozostała zostawiona samotnie. Jednak aby Silver dotarło w te obszary, to najpierw musi na trwałe przełamać oba ww. wsparcia.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here