Naga MarketsNotowania srebra kontynuują zwyżki Notowania srebra wczoraj wyhamowały zwyżkę, ale już dzisiaj powracają do wzrostowego ruchu. Obecnie cena tego kruszcu przekracza na nowo 25 USD za uncję, a więc jest najwyższa od ponad dwóch tygodni.

Srebro wraca do wzrostów

Największy wpływ na notowania srebra ma oczywiście sytuacja na powiązanym z nimi rynku złota, a na ceny obu kruszców w dużej mierze wpływa wartość amerykańskiego dolara. Osłabienie dolara pozytywnie przekłada się na perspektywy dla cen metali szlachetnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania srebra – dane dzienne

Wczoraj pozytywnym akcentem dla złota, jak również srebra, była deklaracja Fedu o zamiarze kontynuowania ultraluźnej polityki monetarnej, a więc utrzymywania stóp procentowych na wyjątkowo niskim poziomie. To oznacza coraz wyraźniejszą presję inflacyjną, a ta sprzyja większemu zainteresowaniu złotem jako ochroną przed inflacją – co z kolei przekłada się również pozytywnie na ceny srebra.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 wykres | euro | sp 500 | biomed cena akcji | dow jones kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here