Naga MarketsNotowania srebra kontynuują zwyżki Na rynkach metali szlachetnych w ostatnich dniach przeważała strona popytowa. O ile cena złota wzbiła się wyraźnie ponad poziom 1800 USD za uncję, to na wykresie cen srebra mieliśmy do czynienia z pokonaniem poziomu 27 USD za uncję. Wczoraj notowania srebra co prawda delikatnie odreagowały te zwyżki, ale już dzisiaj powracają do wzrostów.

Notowania srebra nadal zwyżkują

Sytuacja na rynku srebra – analogicznie do tej na rynku złota – jest powiązana z ruchami na wykresie wartości amerykańskiego dolara. Gwałtowny spadek wartości USD w poprzednim tygodniu pozwolił na zwyżki notowań obu szlachetnych kruszców. Niemniej, już w tym tygodniu wartość USD ustabilizowała się i to odbija się także na wyhamowaniu wzrostów cen złota oraz srebra.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania srebra – dane dzienne

Fundamentalnie srebro ma potencjał do kontynuacji zwyżek w kolejnych miesiącach i wypracowania zwyżki, być może nawet sporej, także w 2021 roku (w 2020 roku był to jeden z najlepiej radzących sobie surowców). Jednak w najbliższych dniach spora zmienność może pojawić się w związku z dużą korelacją z wartością USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here