Naga MarketsNotowania S&P 500 fut. zatrzymane 2. dzień z rzędu. Tym razem z winy… wzrostówW trakcie poniedziałkowej sesji notowania kontraktów terminowych S&P 500 zostały zatrzymane do rozpoczęcia sesji kasowej w związku z aktywacją mechanizmu blokującego nadmierne spadki po deprecjacji w zakresie -5%. We wtorek, mechanizm został aktywowany ponownie, tym razem jednak w celu… zatrzymania nadmiernych wzrostów, które osiągnęły pięcioprocentowy pułap. Po Czarnym Poniedziałku na rynkach widać powrót optymizmu, wywołany między innymi zapowiedzią cięć podatkowych przez Donalda Trumpa.


S&P 500 futures osiągnęły dzienny limit wzrostów

W poniedziałek amerykański rynek notował jedno z najsilniejszych osunięć od 2008 roku, gdzie Dow Jones tracił ponad 2 tysiące punktów, a S&P 500 zamykał się ze stratą 7,3%. Zanim jednak doszło do otwarcia rynku kasowego, poniedziałkowe notowania kontraktów futures na S&P 500 również silnie zniżkowały, przez co uruchomiony został mechanizm blokujący nadmierną zmienność i notowania przerwano, aż do rozpoczęcia oficjalnej sesji (ma to zmniejszać panikę oraz pozwolić skumulować większą płynność). W efekcie ostatnia świeczka godzinowa na kontrakcie rysowała się 9 marca po godzinie 09:30, a kolejne dopiero po otwarciu rynku kasowego.

Wtorek przynosi z kolei dynamiczne odbicie od wielomiesięcznych minimów, w związku z którym pułap zmienności 5% został ponownie osiągnięty, tym razem jednak po stronie wzrostowej. Notowania zawieszono po 12:30 czasu polskiego i zostaną ponownie uruchomione dopiero po 14:30 kiedy wystartuje oficjalny handel (godzinę wcześniej w związku ze zmianą czasu w USA na letni, która miała miejsce 8 marca).

Notowania indeksu S&P 500 futures odbijały we wtorek o 5% doprowadzając do zawieszenia dalszej wyceny. Indeks testował ważną strefę wsparcia pokrywającą się z minimami z czerwca 2019 oraz 61,8% zniesienia trendu wzrostowego. Źródło: Tradingview.com
Notowania indeksu S&P 500 futures odbijały we wtorek o 5% doprowadzając do zawieszenia dalszej wyceny. Indeks testował ważną strefę wsparcia pokrywającą się z minimami z czerwca 2019 oraz 61,8% zniesienia trendu wzrostowego. Źródło: Tradingview.com

Emini Trader: S&P 500 może spaść na minima z 2019 roku testując 2450 pkt.

Donald Trump podbija dolara i Wall Street, obiecuje cięcia podatku dochodowego

Pozytywne odbicie rynku we wtorkowy poranek wywoła między innymi Donald Trump, który obiecał wyborcom cięcia podatku dochodowego oraz wsparcie finansowe dla pracowników na niepełnych etatach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W efekcie indeks dolara amerykańskiego odbija we wtorek o 0,85%, kontrakty terminowe na Dow Jones rosną o ponad 4%, a na Nasdaq 100 o 4,3%. Para walutowa EUR/USD osuwa się natomiast spod poziomu 1,15 USD i traci 0,7%. Najsilniejszą zwrotkę dolara widać na parze z USD/JPY, gdzie wtorkowe wzrosty niemal zrównały się z poniedziałkowymi spadkami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł92% Polaków chce edukacji finansowej – o finansach nadal wiemy za mało
Następny artykułBrexit: Negocjacje idą zgodnie z planem. Umowa już na jesień? – oceniają duże banki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here