Naga MarketsNotowania soi z korektą spadkową w USABieżący tydzień na rynku soi rozpoczął się od przeceny. Notowania soi w Stanach Zjednoczonych, które wczoraj dotarły do okolic 12,80 USD za buszel, obecnie spadły do poziomu 12,50 USD za buszel.

Notowania soi znalazły się technicznie w stanie wykupienia

Nie ulega wątpliwości, że na razie spadek ten należy traktować jako korektę (i to niezbyt głęboką) w trendzie wzrostowym. W ostatnich dniach rynek soi w USA znalazł się bowiem technicznie w stanie wykupienia, więc oczyszczająca przecena jest uzasadniona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania soi w USA – dane dzienne

Duży udział kapitału spekulacyjnego w ostatnich tygodniach budzi obawy o pogłębienie korekty cen soi. Niemniej, długoterminowe perspektywy dla tego towaru są wzrostowe, przede wszystkim za sprawą oczekiwań związanych z popytem chińskim.

W Państwie Środka stopniowo odbudowuje się popyt na pasze na bazie soi, co jest związane ze zwiększaniem się pogłowia świń. Po ubiegłorocznym zdziesiątkowaniu stad na skutek afrykańskiego pomoru świń (ASF), sytuacja powoli powraca do normalności, a to oznacza utrzymanie dużego popytu na sojowe pasze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here