Naga Marketszbiory soiW ostatnich tygodniach strona popytowa na rynku soi jest wyjątkowo silna. Kupujący wywindowali cenę soi w Stanach Zjednoczonych już do okolic 12 USD za buszel – dzisiejsza sesja rozpoczęła się na tym rynku od luki wzrostowej. To najwyższy poziom notowań soi od czerwca 2016 roku.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się na tym rynku od luki wzrostowej

Zwyżka notowań soi jest napędzana przez silny popyt na ten towar ze strony Chin, jak również przez obawy dotyczące produkcji soi. Plony w USA mają być niższe niż oczekiwano jeszcze parę tygodni temu, a w Argentynie dużym problemem w ostatnim czasie był niedostatek deszczu. Niemniej, sytuacja na terenach uprawy soi w Argentynie powoli zaczyna się normalizować, ponieważ pogoda się poprawia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dotychczas sytuacja na rynku soi sprzyjała kupującym, jednak coraz wyższe ceny soi trudno już uzasadnić fundamentalnie. Największym zagrożeniem dla kontynuacji trendu wzrostowego jest zresztą ogromna ilość pozycji long wśród funduszy inwestycyjnych – jeśli pojawi się chęć ich przynajmniej częściowego zamknięcia, to może się to wyraźnie negatywnie odbić na cenach soi. Z technicznego punktu widzenia, oscylatory również pokazują, że soja weszła już w strefę wykupienia rynku.

Notowania soi w USA – dane dzienne

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here