Naga MarketsNotowania soi delikatnie kierują się w dółPo trzech wzrostowych sesjach z rzędu, notowania soi dzisiaj kierują się w dół. Cena tego towaru w Stanach Zjednoczonych dzisiaj oscyluje tuż powyżej poziomu 8,90 USD za buszel.

Ostatnie dwa miesiące na rynku soi w USA były czasem wzrostów cen, jednak wraz z dotarciem notowań do okolic 9 USD za buszel, inwestorzy zaczęli kwestionować zasadność dalszych zwyżek. Wynika to z faktu, że produkcja soi w Stanach Zjednoczonych w bieżącym sezonie najprawdopodobniej będzie duża.

W poniedziałek amerykański Departament Rolnictwa opublikował swój cotygodniowy raport dotyczący stanu uprawianych w USA towarów rolnych. W publikacji tej podano, że 73% uprawianej w USA soi jest dobrej lub bardzo dobrej jakości. To o 1 punkt procentowy więcej niż tydzień wcześniej – jest to także więcej niż oczekiwano.

Ogólnie, prognozy na bieżący rok pokazują raczej obfitość soi na globalnym rynku. Ta sytuacja dotyczy także wielu innych towarów rolnych, m.in. kukurydzy i pszenicy.

Notowania soi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here