Kurs ropy naftowej WTI są zdecydowanie jednym z najczęściej komentowanych walorów w ostatnim czasie. I nic w tym dziwnego, kiedy surowiec w ciągu ostatnich sesji handlowych ciągle spada. W tym momencie kurs surowca oscyluje wokół poziomu 51,6 USD za baryłkę, podczas gdy jeszcze jeszcze w ubiegłym tygodniu surowiec walczył o powrót powyżej 55 dolarów. Za główny powód spadków cen czarnego złota uważa się rozprzestrzeniający się w Chinach wirus, który zdążył już pojawić się również w europie. Z technicznego punktu widzenia jednak ropa naftowa znajduje się w trendzie spadkowym już od momentu zniesienia “Irańskiego ruchu”. Spójrzmy zatem na wykres H4 surowca. 


Kurs ropy nadal spada, celem 50 USD? Ropa WTI na wykresie H4

Patrząc w tym momencie już technicznie na wykres, abstrahując od względów sentymentalnych rynku – widać, że obecny spadek nie szczędzi na mocniejszych impulsach spadkowych. Co więcej – nawet obecny układ nie wskazuje na to, aby dotychczasowe korekty można nazwać mocniejszych lub chociaż – zbliżonymi do 50 procent spadków. To świadczy tylko o mocnym trendzie spadkowym.

Biorąc pod uwagę zakres ceny uśrednionej – jest ona mocno oddalona od wykresu, i na razie nie ma szans, aby taka sytuacja mogła się zmienić. Piątkowe notowania pokazały, że chociaż uklepane dno wskazywało na możliwość wygenerowania większego podbicia – to trend zaraz na nowo pokazał swoją siłę. Taka sytuacja może mieć miejsce jeszcze przez najbliższe poziomy, jakie możemy zaobserwować na rynku i inwestorzy na razie nie mają co liczyć na inną sytuację niż spadki.

wykres Kurs ropy WTI H4 02.02.2020
Kurs ropy WTI H4 02.02.2020

Odbicie pojawić by się mogło dopiero w momencie, kiedy rynek stworzy pierwszą sekwencję wskazującą na zanegowanie dotychczasowych spadków oraz możliwość wykonania dłuższej kontry wobec poprzednich spadków. Poniżej pokazany były schemat, w którym można by dopiero szukać odbicia. Wcześniej jednak spadek do 50 USD za baryłkę zdaje się być bardzo prawdopodobny.

wykres Kurs ropy WTI H4 02.02.2020 2
Kurs ropy WTI H4 02.02.2020 2

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here