Naga MarketsNotowania ropy WTI z jednym układem - analiza techniczna surowcaNa godzinowym wykresie ropy WTI zaznaczyłem kolorem żółtym spadkowe fazy. Poza tym, że są to korekty, to łączy je jeszcze jeden ważny element, czyli wysokość prostokąta – 1.3$. Jak widać, sześć kolejnych spadków niemal idealnie mieści się w zakresie wyznaczonym przez tę figurę.

Notowania ropy WTI – analiza techniczna

Dość często wykorzystuje mierzenie kierunkowe o wartości 100% w swoich analizach, ale żeby aż tak powtarzalne było zachowanie inwestorów, to sobie nie przypominam.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bazując tylko na tym, można zinterpretować zatrzymanie na poziomie 69.32$ jako zakończenie spadków i powrót do trendu wzrostowego. Ten ma szansę dalej być kontynuowany, szczególnie po pokonaniu oporu wyższego rzędu 68$. Dla pewności dodałem wzrostową linię trendu, aby nie było wątpliwości, że klasyczne narzędzia także są użyteczne.

Notowania ropy WTI
Notowania ropy WTI

Następne opory wyższego rzędu należy szukać w przedziale 73$-75$. Warto przypomnieć, że fale spadkowe widoczne na interwale tygodniowym osiągnęły długość 10$. Można wiec założyć, że po zakończeniu bieżącego impulsu, czarne świece osiągną podobną długość.

Wracając do naszych prostokątów, skoro podaż w ostatni czasie nie była w stanie pokonać większej przestrzeni niż owe 1.3$, to w przypadku spadków o znacząco większej wartości (powiedzmy 2$), będzie można uznać, że posiadacze krótkich pozycji próbują przejąć kontrole nad strukturą wykresu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw | akcje budimex | prognozy dla dolara | bitcoin prognoza | kurs liry tureckiej | kurs eur usd | kurs dol |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here