Naga MarketsNotowania ropy w dół, uwaga inwestorów skupiona na zapasach w USADzisiejsza sesja na rynku ropy naftowej przynosi fatalne nastroje i pogłębienie zniżek notowań tego surowca. Wczorajsze zejście notowań majowych kontraktów na ropę WTI poniżej zera ewidentnie miało potężny efekt psychologiczny i zwróciło uwagę wielu inwestorów na problem dużych zapasów ropy w USA.

Cena ropy pod presją: duże zapasy ropy w USA

Poniedziałkowa nerwowa sesja rozbudziła także wiele pytań o reakcję producentów ropy naftowej. Dzisiaj rosyjski Kreml ocenił, że może “uruchomić kontakty” w ramach OPEC+ w celu przedyskutowania raz jeszcze zakresu nowego porozumienia handlowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, przepełnienie magazynów ropy to przede wszystkim amerykański problem, więc inwestorzy wyczekują obecnie komunikatów ze strony władz USA. Donald Trump potwierdził, że przemyśli wstrzymanie importu ropy z Arabii Saudyjskiej w obliczu nadwyżki na lokalnym rynku – takie działanie zmniejszyłoby presję podażową na ceny ropy w USA, ale uwypukliłoby nadpodaż saudyjskiej ropy, a więc i tak wpłynęłoby negatywnie na ceny tego surowca (lecz głównie ropy Brent).

Notowania ropy naftowej WTI – dane godzinneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here