Naga MarketsStacja wydobywcza ropyNotowania ropy naftowej podczas czwartkowych notowań spadają. Spowodowane jest to wiadomością, że Chiny opóźniają porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi. Rozczarowująca informacja spycha notowania czarnego złota o -0,30 procent do poziomu 67,5 dolara za baryłkę. 


Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową Brent podczas czwartkowego handlu spadają o blisko pół procent. Powodem pojawienia się negatywnego sentymentu jest informacja wpływająca na rynki, że po ostatnim spotkaniu USA – Chiny dotyczących umowy łagodzącej wojnę handlową, kolejny termin spotkania, w którym ma dojść do podpisania finalnego porozumienia został przełożony ze strony Chin. Opóźniające się porozumienie oznacza dla rynku falę rozczarowania i nadal niepewną sytuację, która oczekuje na finalizacje.

Jak podają amerykańskie media, przedstawiciel handlowy USA, Robert Lighthizer wypowiedział się o obecnym poziomie rozmów w sposób, świadczący o pojawieniu się problemów i nieporozumień na linii dalszych negocjacji. W tym momencie, blisko finalizacji porozumienia – jest to bardzo trudny okres, kiedy wszystkie uzgodnienia muszą dojść do konsensusu, aby mogły zostać potwierdzone z obu stron oraz w późniejszym czasie zdrożone. Tymczasem jednak, ze strony prezydenta Xi dalszy etap rozmów został przesunięty.

wykres OIL BRENT 14.03.2019
OIL BRENT 14.03.2019

To sprawia, że ropa naftowa spada o blisko 80 centów z poziomu 68,13 dolara za baryłkę do poziomu 67,36 dolara za baryłkę. Ropa zatrzymuje jednak ruch spadkowy na istotnym wsparciu oznaczonym z perspektywy interwału czasowo H4. Właściwa godzina otwarcia rynku ropy naftowej dopiero przed inwestorami – a wyhamowanie w takim miejscu spadków czarnego złota może oznaczać odbicie cen w celu odrobienia części dzisiejszych strat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here