Naga MarketsNotowania ropy runęły. Ropa WTI zeszła w dół niemal do 37 dol. bblRopa naftowa WTI w piątek rano traci kolejne 3% i spada poniżej 38 dol. za baryłkę po fatalnej czwartkowej sesji, która sprowadziła notowania surowca z poziomu około 40 dol. w dół o 3,73%.

  • Demokraci w Izbie Reprezentantów przegłosowali nowy pakiet stymulacji fiskalnej w USA
  • Donald Trump i jego żona zakażeni koronawirusem
  • Zapasy ropy w USA w zeszłym tygodniu skurczyły się wbrew przewidywaniom analityków

Ropa w trendzie spadkowym

Ropa naftowa WTI notowana na amerykańskiej NYMEX w piątek rano tanieje o 3,05% i schodzi do 37,54 dol. za baryłkę jako kontynuacja silnego załamania kursu rozpoczętego w czwartek. Jeszcze wczoraj ropa WTI notowana była po 40,47 dol. bbl, ale wczesnym piątkowym rankiem zeszła nawet tak nisko jak 37,22 dol.

Notowania ropy runęły. Ropa WTI zeszła w dół niemal do 37 dol. bbl
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Natomiast ropa Brent notowana na europejskiej ICE w czwartkowej sesji potaniała o 3,24% do 40,93 dol. za baryłkę na zamknięciu. W piątek rano jest już poniżej psychologicznej bariery na 40 dol. spadając o 2,69% do 39,83 dol. za baryłkę.

Notowania ropy runęły. Ropa WTI zeszła w dół niemal do 37 dol. bbl
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Ropa naftowa WTI oraz Brent zaliczają tygodniowy spadek o odpowiednio ponad 5% oraz 6%, co oznacza już drugi zniżkowy tydzień z rzędu.

Zobacz również: Złoto z impetem wybija ponad 1900 dol. Trump zakażony koronawirusem

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Trump ma koronawirusa

Najważniejszą informacją tego dnia zdecydowanie jest zakażenie się koronawirusem przez Donalda Trumpa. Jak się okazało, wirusa złapała także jego żona, a para będzie poddana kwarantannie w Białym Domu.

Pierwsza Dama stwierdziła, że razem z mężem czują się dobrze.

Czy

– Prezydent i Pierwsza Dama czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu podczas swojej rekonwalescencji – stwierdził lekarz prezydenta, komandor dr Sean Conley.

USA: stymulacja fiskalna przegłosowana

Spadki na ropie naftowej rozpoczęły się jeszcze przed ogłoszeniem przez Kongres przegłosowania w Izbie Reprezentantów nowej legislatywy związanej z kolejnym pakietem stymulacji fiskalnej. Zdominowana przez Demokratów izba wynikiem 214 do 207 zatwierdziła projekt ustawy, która teraz trafi do Senatu. Ten zapewne ją zablokuje, gdyż tam rządzą Republikanie, którzy uważają, że 2,2 bln dol. to zdecydowanie za dużo i proponują 1,5 bln dol. w ramach osiągnięcia porozumienia. Wspomniane 2,2 bln dol. to i tak o 1 bln dol. mniej niż Demokraci proponowali w maju.

– To już był słaby rynek, a to wydarzenie dodało niepewności dając sygnał niektórym ludziom, którzy powiedzieli sobie: rezygnuję z tego ryzyka – stwierdził Lachlan Shaw, szef działu badań rynku surowcowego w National Australia Bank.

Jak podaje Reuters, eksport ropy przez OPEC wzrósł we wrześniu o 160 tys. baryłek dziennie względem sierpnia z uwagi na powrót libijskiej ropy na rynek.

– Wzrosty cen ropy zawsze były ograniczane rosnącymi obawami o globalny poziom konsumpcji i wzrastającą produkcję przez OPEC+ – zaznaczył Jeffrey Halley, analityk rynkowy w OANDA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here