Wzrosty mające swój początek na poziomie 36.50$ trwają nieprzerwanie. Wzrostowa linia trendu opisująca ten ruch jest ostro skierowana do góry, co potwierdza dominację popytu w ostatnich tygodniach.
Kurs ropy notuje wzrost
Ważne poziomy to 43.5$ oraz 46.50$. Ta druga wartość to ostatni szczyt, który teraz będzie pełnił role wsparcia dla dalszych wzrostów. Wspomniana już linia trendu przebiega przez to miejsce, co podnosi wiarygodność takiego założenia.
Porównując spadki z 11-13 listopada, które były korektą z aktualnym układem wykresu, to zrównanie się fal wypadnie na poziomie 46.34$. Zakładam tutaj, że bieżący szczyt 48.97 pozostanie niezmienny. Korzystając z tego samego punktu, można rozciągnąć siatkę Fibonacciego. Wartość 38.2% jest na poziomie 46.55$, czyli bardzo blisko linii FE100. Taka zbieżność w połączeniu z linią trendu i wsparciem sprawia, że ten punkt jest szczególnie istotny dla każdego, kto patrzy na wykresy przez pryzmat analizy technicznej.
Ponieważ opór wyższego rzędu znajduje się na cenie 50$, to potencjalne spadki do czerwonej strefy mogą być zaproszeniem do ataku na tę równa wartość. Analiza znacząco wyprzedza przyszłość, toteż ilość scenariuszy, które mogą się zmaterializować, jest znaczna, choć ten opisany wydaje się być całkiem sensowny.
Spadki poniżej wsparcia 46.50$ należy traktować jako zmianę sentymentu w kolejnym dniu.
Autor poleca również:
- Notowania kukurydzy testują górne ograniczenie konsolidacji
- Notowania pszenicy znajdują się poniżej 600 centów
- Hang Seng: powrót do poziomu 26733 pkt.