Naga MarketsNotowania ropy naftowej zaczynają bieżący tydzień od konsolidacjiNotowania ropy naftowej przez większość minionego tygodnia poruszały się w konsolidacji – i tak również rozpoczyna się na tym rynku bieżący tydzień. Cena ropy naftowej WTI oscyluje dzisiaj rano w okolicach 59 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent poruszają się w rejonie 62,50-62,80 USD za baryłkę.

Notowania ropy naftowej w oczekiwaniu na polepszenie sytuacji związanej z pandemią

Pewnym wsparciem dla cen ropy naftowej w ostatnich dniach była polepszająca się sytuacja w Stanach Zjednoczonych, gdzie pojawiły się dobre dane makro, a programy szczepionkowe postępują bez większych problemów. Niemniej, ten optymizm dotyczący gospodarki USA jest wątły. W niedzielnym wywiadzie dla CBS szef Fed, Jerome Powell, ocenił, że amerykańska gospodarka znajduje się w „punkcie przegięcia” i że powinna ostrożnie znosić obostrzenia pandemiczne. Istnieje bowiem ryzyko, że zrobi to zbyt wcześnie, a wtedy dojdzie do kolejnego wzrostu zakażeń.

Te artykuły również Cię zainteresują
To ryzyko jest podsycane faktem, że kolejne mutacje wirusa skutecznie uderzają w wiele innych państw świata. W liczbie zakażeń przodują państwa Europy oraz Ameryki Południowej, jak również niektóre kraje Azji, m.in. Indie. W tych rejonach świata sytuacja jest wyjątkowo trudna, a obostrzenia w ostatnich tygodniach były zaostrzane, a nie znoszone.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Dopóki świat nie poradzi sobie z pandemią, trudno liczyć na istotny wzrost popytu na ropę naftową na świecie. A to z kolei jest czynnik, który w kolejnych tygodniach może wyraźnie negatywnie wpływać na ceny tego surowca, zwłaszcza że już od maja kraje OPEC+ mają zamiar stopniowo zwiększać produkcję ropy naftowej, wycofując się z wcześniej narzuconych limitów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | kurs akcji biomed lublin | prognozy giełdowe 2020 | kursy funta | funt notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here