Naga Markets

Notowania ropy naftowej z przeceną w obliczu obaw przed pandemicznymi restrykcjamiNotowania ropy naftowej zakończyły poprzedni tydzień na minusie – i od spadków rozpoczynają kolejny. Dzisiaj wykres cen ropy otworzył się luką spadkową. Notowania ropy gatunku WTI osunęły się w dół do okolic 68 USD za uncję, natomiast cena ropy Brent spadła do rejonu 71 USD za baryłkę.

Notowania ropy naftowej ze stratą na początku bieżącego tygodnia

Rozbudzony na nowo pesymizm na rynku ropy naftowej wynika z szerszego nastawienia risk-off na globalnych rynkach finansowych. W centrum uwagi na nowo znalazł się Omikron, bowiem nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się na kolejne kraje. Niektóre państwa, w obawie przed szybkim wzrostem liczby zakażeń, wprowadzają restrykcje.W miniony weekend zrobiła to Holandia, a panują obawy, że za jej przykładem podążą inne państwa europejskie, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się okresu świątecznych wyjazdów i spotkań.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Sytuacja pandemiczna szczególnie istotnie przekłada się na ceny ropy naftowej, bowiem wpływa na oczekiwania związane z popytem na ten surowiec. O ile jeszcze kilka tygodni temu szacowano, że przyszły rok przyniesie wyraźne ożywienie popytu i powrót do stanu sprzed pandemii, to obecnie ten scenariusz stoi pod znakiem zapytania.

Akcentem, który negatywnie wpłynął na notowania ropy naftowej w ostatnich dniach, były jednak nie tylko obawy o popyt, lecz także zapowiedzi rosnącej podaży tego surowca. W piątek firma Baker Hughes podała, że liczba funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA w poprzednim tygodniu wzrosła o 4 do poziomu 475, co jest najwyższą liczbą od kwietnia 2020 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji kęty | gpw cdr | dino akcje opinie | playway kurs | pgnig cena akcji | korona czeska kurs | kruk notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here