Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyEuro dołuje w towarzystwie rynku akcji, gdyż rosną obawy o wpływ pogarszającej się sytuacji zdrowotnej w Europie. Francja ma rozważać miesięczny lockdownu, Niemcy – zaostrzenie restrykcji na 2 tygodnie. Słabnie złoty. Ropa wymazuje wzrosty.

Kurs złotego (PLN) słabnie

EUR/USD zjechał do 1,1770 w reakcji na doniesienia, że Francja zamierza od czwartku wprowadzić miesięczny lockdown, by zapanować nad rozwojem pandemii. Prezydent Macron ma zakomunikować decyzję dziś o 20:00.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prasa donosi, że Niemcy rozważają zamknięcie na dwa tygodnie wszelkiej działalności poza szkołami.

Futures na S&P500 spadał w nocy (-0,6 proc.), odzwierciedlając wzrost obaw o skutki drugiej fali pandemii. Na azjatyckich parkietach nastroje są mieszane bez określonego kierunku, gdyż inwestorzy trzymają się z boku w oczekiwaniu na rezultat wyborów w USA. Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc.

Na FX presja dotyka waluty europejskie przy umiarkowanej sile AUD, JPY i NZD.

W Australii CPI za III kw. wypadł powyżej oczekiwań (1,6 proc. k/k vs 1,5 proc.). Wzrosty we wszystkich kategoriach sugerują normalizację aktywności gospodarczej po lockdownie.

Dane przeszły bez echa, gdyż nic nie zmieniają w oczekiwaniach przed przyszłotygodniowym posiedzeniem RBA, gdzie zakładana jest obniżka stopy kasowej oraz rozszerzenie QE. AUD/USD zyskuje dziś prawie 0,3 proc. do 0,7150.

EUR/PLN podchodzi do 4,5950, gdyż złoty odczuwa wzrost niepokojów o sytuację zdrowotną w Europie. USD/PLN rośnie do 3,90.

Ropa naftowa wymazuje większość z wtorkowego odbicia przy mieszane risk-off i danych o zapasach. Wczoraj raport API wskazał na skok zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,58 mln baryłek, dużo więcej od spodziewanych 1,1 mln. WTI spadł do38,5 USD/b z 39,84 USD w szczycie we wtorek.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here