Naga MarketsNotowania ropy naftowej WTI z negatywną dywergencjąRopa naftowa traci blisko 1% w reakcji na wzmocnienie amerykańskiego dolara. Ropa naftowa wycofała się z rekordowych poziomów z uwagi na włączenie rynkowego “risk off”.

Ropa naftowa traci w relacji do amerykańskiego dolara

Wyprzedaż na rynkach obligacji, prowadząca do silniejszego dolara amerykańskiego i rosnących rentowności, ciąży na towarach, które nie przynoszą rentowności. Stąd surowce przemysłowe znalazły się pod presją silnego dolara. Inwestorzy spekulują, że przyszłotygodniowe posiedzenie krajów OPEC i OPEC+ doprowadzi do powrotu większej podaży na rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Technicznie patrząc ropa naftowa wyszła górą w ostatnich dniach z konsolidacji 62,41 – 58,50 USD. Teraz testujemy jej górne ograniczenie, ale w ramach impulsu spadkowego. Dopiero jego zatrzymanie we wnętrzu ww. konsolidacji może przywrócić nieco lepsze nastawienie, ale jednocześnie trzeba śledzić czy przekręca się dźwignia w stronę risk off. Pamiętajmy również, że ważne wsparcie – pivot mamy w okolicy 57,82 USD, gdzie przebiega także dolne ograniczenie kanału wzrostowego na FOIL.

Autor: Michał Pietrzyca, główny analityk techniczny w Domu Maklerskim BOŚ

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here