Naga MarketsNotowania ropy naftowej wspierane zagrożeniem huraganowym Chociaż sezon huraganowy w rejonie Zatoki Meksykańskiej powoli dobiega końca, to w tym roku jest on wyjątkowo obfity w pogodowe anomalie. W tym tygodniu w zatoce pojawił się kolejny huragan, nazwany Zeta. Jest to już jedenasty huragan w tym sezonie.

Obecnie huragan Zeta znajduje się w rejonie Półwyspu Jukatan i przechodzi nad meksykańskim stanem Quintana Roo. Tymczasem do południowych wybrzeży Stanów Zjednoczonych może on dotrzeć w połowie bieżącego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firmy wydobywcze przygotowują się na uderzenie huraganu. Spółki BP, Chevron oraz Equinor poinformowały o ewakuacji swoich pracowników z rejonu zagrożonego huraganem, z kolei spółka Royal Dutch Shell wstrzymała wydobycie i obserwuje rozwój wydarzeń.

Zagrożenie huraganem wspiera notowania ropy naftowej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jednak prawdopodobnie nie zatrzyma zniżek cen ropy na długo. Już poprzednie tygodnie pokazały, że kilkudniowe wstrzymanie wydobycia ropy na platformach wiertniczych nie wpływa istotnie na podaż ropy naftowej – zwłaszcza obecnie, gdy popyt na ten surowiec jest obniżony ze względu na pandemię.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here