Naga MarketsNotowania ropy naftowej utrzymują się w konsolidacjiNotowania ropy naftowej w poprzednim tygodniu istotnie wzrosły, docierając do najwyższych poziomów od połowy marca. Pod koniec ubiegłego tygodnia zwyżka jednak wyhamowała, a ceny ropy naftowej wpadły w konsolidację, w której utrzymują się do teraz.

Notowania ropy naftowej z wyhamowaniem zwyżek

Na początku bieżącego tygodnia na nowo bowiem dają o sobie znać problemy związane z kolejnymi falami pandemii. Wyjątkowo trudna jest obecnie sytuacja w Indiach, gdzie dzisiaj pojawiły się informacje o rekordowej liczbie dziennych przypadków zakażenia koronawirusem (prawie 274 tys.) oraz zgonów (ponad 1600). W rezultacie, łączna liczba osób zakażonych Covid-19 w Indiach przekracza już 15 mln, co jest drugim najwyższym wynikiem po Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indie to jeden z największych konsumentów ropy naftowej na świecie. Kraj ten, który większość ropy importuje, a nie produkuje, jest bardzo wrażliwy na rosnące ceny ropy naftowej, które w ostatnim czasie uderzały w tamtejszą konsumpcję. Rosnąca liczba zakażeń w Indiach sprawia jednak także, że azjatyckie kraje ograniczają liczbę połączeń lotniczych z Indiami, co niewątpliwie znów odbije się na popycie na paliwa.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Tymczasem w piątek firma Baker Hughes podała, że w poprzednim tygodniu liczba wiertni ropy i gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych wzrosła po raz piąty z kolei. To pokazuje, że wyższe ceny ropy naftowej na globalnym rynku zachęcają tamtejszych producentów do zwiększania produkcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | kurs funta online | bitcoin | indeks dax | cena bitcoina wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here