Naga Markets

Notowania ropy naftowej stabilizują się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięciaW ostatnich tygodniach na rynku ropy naftowej było wyjątkowo nerwowo. Końcówka listopada przyniosła gwałtowne przeceny tego surowca, jednak na początku grudnia cena ropy naftowej równie dynamicznie zaczęła odbijać się w górę, odrabiając część strat. Tymczasem dzisiaj rano notowania ropy stabilizują się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia.

Notowania ropy naftowej bez wyraźnego kierunku podczas dzisiejszej sesji

Po tak dużym pesymizmie, jaki pojawił się na rynku ropy w związku z wariantem Omikron, odreagowanie wzrostowe było naturalną konsekwencją – niemniej, obecnie powoli wkraczamy w fazę wyczekiwania na konkretne informacje, które pokazywałyby realny wpływ nowego wariantu koronawirusa na globalną gospodarkę.Na razie wprowadzone zostały relatywnie łagodne restrykcje, a na rynku nadal panują nadzieje na to, że wariant ten uda się opanować – zwłaszcza, że pojawiły się informacje o skuteczności niektórych preparatów w walce z Omikronem.

Niemniej, na rynku pojawiają się także inne informacje, które wprowadzają więcej chaosu i przyczyniają się do braku istotnego kierunku zmian cen ropy w tym momencie. O ile sam wariant Omikron negatywnie wpływa na ceny ropy ze względu na gorsze perspektywy popytu na ropę z tego względu, to pozytywnie na notowania tego surowca przekładają się pojawiające się na nowo przepychanki polityczne na linii Zachód-Iran i Zachód-Rosja.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Dodatkowym wsparciem dla strony popytowej na rynku ropy naftowej okazały się wczorajsze dane Amerykańskiego Instytutu Paliw (American Petroleum Institute, API), które pokazały większy od oczekiwań spadek zapasów ropy w USA.

Według API, w poprzednim tygodniu zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych zniżkowały o ponad 3 mln baryłek, podczas gdy spodziewano się ich zniżki o 1,5 mln baryłek. Dzisiaj o 16:30 polskiego czasu swoje dane na temat zapasów paliw w USA przedstawi Departament Energii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda mercator | giełda 11 bit studios | kęty akcje rekomendacje | lotos akcję | pekao kurs | neuca akcje prognozy | kurs akcji oncoarendi |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here