Naga Markets

Notowania ropy naftowej najniższe od trzech miesięcy. Baryłka kosztuje w okolicach 71 USDNotowania ropy naftowej nadal znajdują się pod znaczącą presją podaży. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych stabilizuje się w rejonie 68-69 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy naftowej Brent poruszają się w okolicach 71 USD za baryłkę, po odbiciu się w górę od bariery 70 USD za baryłkę. W rezultacie, notowania ropy naftowej w krótkim czasie spadły do najniższych poziomów od końcówki sierpnia br., czyli od około trzech miesięcy.

Cena ropy naftowej wciąż znajduje się pod znaczącą presją podaży

O ile największy pesymizm na rynkach finansowych minął, a przynajmniej na razie, to upływ czasu nie przynosi póki co wielu nowych odpowiedzi. Na razie, na świecie wprowadzono jedynie niewielkie restrykcje związane z wariantem Omicron, głównie uderzające w gospodarkę RPA, jednak na razie przełożą się one na globalny popyt na paliwa w dość ograniczonym zakresie.Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Jeśli więc chodzi o ceny ropy naftowej, to głównym rozgrywającym w tym tygodniu najprawdopodobniej będzie OPEC+. Pojawiają się bowiem spekulacje, że rozszerzony kartel wstrzyma się z dalszymi podwyżkami produkcji ropy naftowej. Miałoby to uzasadnienie, ponieważ na rynku ropy obecnie i tak pojawiła się duża presja ze strony sprzedających, a nowa fala zakażeń i powrót restrykcji przełożą się na oczekiwania jeszcze mniejszego od wcześniejszych oczekiwań popytu na ropę naftową w kolejnych tygodniach.

Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Taka decyzja OPEC+ byłaby także ciekawa w obliczu planowanego uwolnienia rezerw ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych oraz kilku innych krajach. USA podkreśliły, że nawet w obliczu obecnych przecen, nie mają zamiaru wycofywać się ze swoich wcześniejszych deklaracji dotyczących uwolnienia rezerw.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje kupno | kurs korony norweskiej nbp | giełda cd projekt | nasdaq spółki | kurs euro prognozy | ropa notowania | cyfrowy polsat gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here