Naga MarketsNotowania ropy naftowej mogą zakończyć bieżący tydzień na solidnym plusieMimo poniedziałkowej przeceny, notowania ropy naftowej znajdują się na dobrej drodze do zakończenia bieżącego tygodnia na solidnym plusie. Kolejne dni przynoszą bowiem spore zwyżki notowań tego surowca. Ceny ropy naftowej WTI znajdują się już znacznie powyżej poziomu 73 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent istotnie przekraczają 76 USD a baryłkę.

Notowania ropy naftowej kontynuują zwyżki

Stronie popytowej na rynku ropy naftowej sprzyjają obawy o jej podaż. Po przejściu huraganu Ida (a później także słabszego huraganu Nicholas) przez Zatokę Meksykańską, znaczna część produkcji ropy naftowej w tym rejonie została wygaszona. Obecnie trwa proces przywracania zniszczonej infrastruktury do pełnej sprawności, jednak niektóre platformy wydobywcze mogą powrócić do stanu sprzed huraganów dopiero na początku przyszłego roku.Pozytywnym akcentem na rynku ropy naftowej pozostają spadające zapasy tego surowca w Stanach Zjednoczonych, jak również deklaracje OPEC+ o chęci utrzymania notowań ropy naftowej w okolicach 65-70 USD za baryłkę, sygnalizowane w tym tygodniu przez irackiego ministra ds. ropy naftowej.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Niemniej, negatywny wpływ na ceny – aczkolwiek jedynie chwilowy – miała dziś sprzedaż chińskich rezerw ropy naftowej. Odbyła się bowiem pierwsza publiczna aukcja ropy z chińskich rezerw, podczas której sprzedano 4,43 mln baryłek ropy naftowej.

Surowiec trafił do firm PetroChina oraz Hengli Petrochemical. Chociaż aukcja odbiła się na rynku szerokim echem, to nie ma ona większego znaczenia dla poziomu cen ropy naftowej, bowiem zaoferowana na aukcji ilość to zaledwie ułamek dziennego zapotrzebowania Chin na ropę naftową.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania gpw | mercator akcje opinie | cfd broker | mercator kurs akcji | kantorowy kurs euro | co z kursem franka | kurs rubla złoty |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here