Naga MarketsNotowania ropy naftowej lekko odbijają, ale ciągle są na minusie. Wall Street w mieszanych nastrojachPiątek przyniósł uspokojenie nastrojów na krajowym rynku akcji w porównaniu do tego co działo się na początku zeszłego tygodnia. Niski obrót (691 mln zł) przełożył się na kosmetyczną zmienność na całym, szerokim rynku. W konsekwencji, indeks WIG-20 zamknął się wzrostem na poziomie +0,45%.

JSW zyskuje najwięcej. mWIG40 z najgorszymi wynikami

Najmocniej rosnącym walorem były akcje JSW, które zyskały prawie 9%. Inwestorzy obecni w akcjonariacie spółki wydobywczej mogli zyskać w ciągu całego, zeszłego tygodnia prawie 43%. Bilans tygodnia na indeksie krajowych blue-chipów nie jest aż tak negatywny jak zdawało się w pierwszych dniach handlu, gdy WIG-20 wybił się we wtorek dołem z ruchu konsolidacyjnego z którym inwestorzy mierzyli się od czerwca b.r. Najgorzej podczas piątkowego handlu zachowywał się indeks mWIG40, w ramach którego najgorzej wypadły walory Biomed Lublin i Grup Azoty, które straciły odpowiednio ponad 7,5% i prawie 4%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się w mieszanych nastrojach. O ile S&P500 zanotował kosmetyczny wzrost na poziomie 0,05%, o tyle technologiczny Nasdaq spadł o 0,6%, notując najgorszy tydzień od marca 2020 roku (-4,06%). Sam indeks Fang+ (10 największych spółek technologicznych) zanotował tygodniowy spadek na poziomie 5,6%.

Notowania ropy naftowej lekko odbijały podczas piątkowego handlu, jednak już drugi tydzień z rzędu bilans kwotowań jest ujemny. Obawy inwestorów budzi utrzymujący się niski poziom popytu na rynku, co również wpływa na chwilowe wzrosty zapasów surowca (w USA w ostatnim tygodniu +2 mln baryłek). Początek tygodnia przyniósł również informacje odnośnie cięć oficjalnych cenników sprzedaży ropy do Azji przez Arabię Saudyjską I Kuwejt.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na rynkach kasowych od rana panują bardzo optymistyczne nastroje. Sesja w Japonii kończy się ponad 0,5% wzrostami, a kwotowania kontraktów terminowych na DAX30 i S&P500 znajdują się na dodatnich poziomach. Powyższe, może się wg nas przełożyć na pozytywne otwarcie rynku akcji w Warszawie.

Nowy tydzień będzie przebiegać pod znakiem posiedzeń banków centralnych, w tym min. RPP, Fed-u i Banku Japonii. Konsensus rynkowy nie przewiduje żadnych istotnych zmian w prowadzonej polityce monetarnej przez ww. instytucje, jednak analitycy będą śledzić wystąpienia bankierów po posiedzeniu, gdzie mogą zostać przekazane kluczowe informacje odnośnie outlook-u na najbliższe okresy.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here