Naga MarketsNotowania ropy naftowej kontynuują wzrosty. Zdecydowana przewaga strony popytowej Notowania ropy naftowej zakończyły już trzy kolejne sesje na plusie. Dzisiejszy poranek także przynosi zwyżkę cen tego surowca, aczkolwiek już mniej dynamiczną. Notowania ropy naftowej WTI oscylują w okolicach 71 USD za baryłkę, podczas gdy ropa Brent porusza się na poziomach delikatnie przekraczających 74 USD za baryłkę.

Notowania ropy naftowej zakończyły trzy kolejne sesje na plusie

Jak na razie, informacje fundamentalne sprzyjają stronie popytowej na rynku ropy naftowej. Produkcja tego surowca w Stanach Zjednoczonych pozostaje tymczasowo obniżona ze względu na zniszczenia wywołane huraganem Ida oraz późniejsze przejście huraganu Nicholas. Pełny powrót wydobycia do stanu sprzed huraganów zapewne potrwa co najmniej kilka tygodni.Z sytuacją w USA powiązane są także dane Amerykańskiego Instytutu Paliw, które pokazały kolejny spadek zapasów ropy naftowej w USA. Według instytutu, w poprzednim tygodniu zapasy ropy naftowej w tym kraju zniżkowały o 5,44 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano zniżki o niecałe 4 mln baryłek.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Wczoraj pozytywnym akcentem na rynku ropy naftowej był także raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), która ocenia, że popyt na ropę naftową na globalnym rynku może w końcu odżyć. O ile ostatnie miesiące były na tym rynku trudne ze względu na wariant Delta Covid-19 i utrzymujące się w wielu miejscach restrykcje, to MAE wierzy w trwały spadek zakażeń na skutek postępujących programów szczepionkowych.

Na rynku ropy naftowej utrzymują się więc optymistyczne nastroje. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że powyższe czynniki zostały już uwzględnione w cenach ropy naftowej przez inwestorów, więc potencjał do kontynuacji zwyżek jest niewielki – o ile nie pojawią się nowe impulsy dla kupujących.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here