Naga MarketsNotowania ropy naftowej bez większych zmian na początku bieżącego tygodnia Notowania ropy naftowej zakończyły poprzedni tydzień wzrostowym akcentem – a zwyżki były kontynuowane również wczoraj oraz dzisiaj rano. Optymistyczny początek tygodnia to zasługa m.in. przegłosowania pakietu infrastrukturalnego w Stanach Zjednoczonych, który budzi nadzieję na wsparcie amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie, na większy popyt na paliwa.

Notowania ropy naftowej ze spokojnym początkiem tygodnia

Także sytuacja w Azji skłania wielu inwestorów do dobrych nastrojów. Mimo spadku importu ropy naftowej do Chin, ogólnie dane dotyczące handlu zagranicznego w tym kraju okazały się niezłe. Dodatkowo, optymizm wzbudza postępujący proces otwierania się kolejnych gospodarek azjatyckich po restrykcjach związanych z pandemią. Sytuacja w Azji pod tym kątem się polepsza, podczas gdy w Europie Środkowo-Wschodniej mamy do czynienia z coraz większą liczbą zakażeń.Oczywiście wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, na ile te zwyżki mogą być trwałe. Co prawda na świecie nadal daje o sobie znać kryzys energetyczny, jednak wiele wskazuje na to, że jest on przejściowy, a podaż ropy naftowej będzie coraz wyższa w kolejnych miesiącach.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Poza tym, warto zwrócić uwagę na fakt, że w samych Stanach Zjednoczonych zapasy ropy naftowej w ostatnich tygodniach rosną – co więcej, prognozy dotyczące ubiegłego tygodnia także zakładają wzrost zapasów tego surowca. Już dzisiaj swoje szacunki na ten temat zaprezentuje Amerykański Instytut Paliw, a jutro dokładne dane przedstawi Departament Energii USA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pekao | akcje alior | brokerzy stp | biomed notowania | orange akcje notowania | gpw enea | orlen cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here