Naga MarketsNotowania ropy naftowej wczoraj nie zdołały obronić zwyżki, a dzisiaj rano na rynku tym z powrotem pojawiła się presja spadkowa. Ceny ropy WTI obecnie poruszają się już poniżej poziomu 39 USD za baryłkę, a notowania ropy Brent oscylują niewiele powyżej 40 USD za baryłkę.

Negatywnym akcentem podczas wczorajszej sesji były informacje o znaczącym wzroście zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Amerykański Instytut Paliw (American Petroleum Institute, API) podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 4,58 mln baryłek do poziomu 495,2 mln baryłek. To znacznie więcej niż oczekiwano (1,1 mln baryłek), dlatego dane API rozbudziły na nowo obawy o słabnący popyt na paliwa ze względu na drugą falę pandemii.

Presję na spadek cen ropy wywarł także fakt, że huragan Zeta, który tworzył się nad Zatoką Meksykańską, wyraźnie osłabł – a to oznacza krótszą przerwę w funkcjonowaniu platform wydobywczych i, tym samym, krótszą przerwę w produkcji.

Dzisiaj warto będzie zwrócić uwagę na raport Departamentu Energii na temat zapasów paliw w USA, którego publikacja jest zaplanowana na 15:30. Departament ma dostęp do większej ilości danych niż API, więc potwierdzenie przez niego wzrostu produkcji może przypieczętować negatywne nastroje inwestorów podczas bieżącej sesji.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here