Naga MarketsNotowania pszenicy ze wzrostowym tygodniemW bieżącym tygodniu na rynku pszenicy zdecydowanie dominowała strona popytowa. Wczoraj cena pszenicy w USA zwyżkowała o prawie 3,7%, docierając do okolic 7,50-7,60 USD za buszel. To najwyższy poziom cen pszenicy od pierwszej połowy maja bieżącego roku – a jednocześnie, jest to poziom ówczesnych lokalnych maksimów.

Notowania pszenicy wspierane przez popytową stronę

Biorąc pod uwagę bliskość technicznego oporu, dzisiejsze wyhamowanie zwyżek notowań pszenicy nie dziwi – co nie zmienia faktu, że póki co strona popytowa pozostaje silna, a cena pszenicy nie koryguje znacząco wcześniejszych wzrostów. Wynika to przede wszystkim z sytuacji fundamentalnej na tym rynku, czyli obaw o podaż pszenicy na świecie.Notowania pszenicy w USA – dane dzienne
Notowania pszenicy w USA – dane dzienne

Niekorzystne uwarunkowania pogodowe panowały bowiem w ostatnim czasie m.in. na terenach uprawy pszenicy w Stanach Zjednoczonych oraz w Rosji. Departament Rolnictwa USA (USDA) podał prognozy, według których produkcja pszenicy w USA ma być najniższa od 19 lat. Z kolei w środę prognozy produkcji pszenicy w Rosji obniżyły dwie instytucje: IKAR i Sovecon, tłumacząc to suszami i wysokimi temperaturami powietrza.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here