Naga Markets

Notowania platyny w korekcie

Notowania platyny wykazują sporą korelację z cenami złota, jednak nie jest ona tak silna jak w przypadku złota i srebra. Platyna jest bowiem wykorzystywana przede wszystkim w przemyśle, w branży samochodowej, do produkcji katalizatorów. To sprawia, że popyt na nią jest uzależniony od kondycji sektora motoryzacyjnego.

Notowania platyny – dane dzienne
Notowania platyny – dane dzienne

Niemniej, ważnym elementem wyceny platyny stał się fakt, że jednym z jej głównych producentów jest Rosja – kraj uwikłany w wojnę na Ukrainie. Obawy dotyczące ewentualnych zaburzeń w produkcji mają pozytywny wpływ na ceny tego kruszcu.

Na razie jednak warto zachować ostrożność w kontekście przyszłości notowań platyny. Ze względu na trudną sytuację gospodarczą na świecie, popyt na ten metal może być stłumiony w kolejnych miesiącach i całym przyszłym roku. To hamuje potencjał wzrostowy cen platyny w najbliższym czasie.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena ropy naftowej powraca do zniżek
Następny artykułOd jutra Salwador będzie kupował jeden Bitcoin (BTC) dziennie
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here