Notowania PGNiG [PGN] nieznacznie dziś tracą. Spółka dociera do zakresu 5.28 zł
Autor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons
Kurs spółki PGNiG [PGN] pokazują, że przekroczenie szczytu na poziomie 5,43 zł nie jest i nie będzie wcale taki proste. Obecnie spółka po raz kolejny konsoliduje się przy swoim szczycie, jednak nie widać póki co dalszej presji, aby został on wyłamany. Czy spółka podoła wybiciu przed przeceną głównych parkietów? Spójrzmy na wykres H4, aby oszacować dalszą szansę na ruch spółki.


Kurs spółki PGNiG konsoliduje się na lokalnym szczycie – spółka na wykresie H4

  • Spółka pokazuje podczas dzisiejszej sesji niewielką słabość
  • Rynek znajduje się na swoim szczycie, szansa na cofnięcie się jest bardzo duża
  • Z każdym dniem, kiedy spółka nie jest w stanie wygenerować z tego miejsca wzrostu – istnieje szansa zejścia
  • Celem dla ewentualnej przeceny rynku w pierwszej kolejności może być zakres 5,04 zł

Dzisiejsza sesja handlowa pokazuje, że spółka PGNiG mimo mocnej i stale utrzymywanej sekwencji wzrostowej nie jest jeszcze gotowa, aby przełamać swój szczyt z okresu odrabiania spadków po pandemii. Teraz spółka zatrzymuje się na poziomie 5,28 zł a maksymalny szczyt obecnie znajduje się na poziomie 5,43 zł. Dobrze jednak by było, gdyby wykres przetestował jeszcze dolne ograniczenie – wsparcie, które znajduje się na strefie 5,04 zł przed ewentualnym, dalszym wzrostem. Wówczas perspektywa zysku do ryzyka przemawiała by ponownie za pozycjami długimi, co w znacznym stopniu mogłoby zwiększyć precyzję ewentualnego wejścia.

Obecnie jednak nie można powiedzieć, aby rynek ten, czyli spółka PNG dawała wyraźne sygnały wzrostowe, czy aby wejście na dalsze wzrosty z tego miejsca było zasadne z perspektywy potencjalnego zysku do ryzyka. Warto wyczekać odpowiedniej korekty do ewentualnych dalszych wzrostów.

wykres PGNIG H4 20.08.2020
PGNIG H4 20.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here