Naga Markets

Symbol GPW na tle wykresuPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje dość negatywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o 1,62 proc.

  • 5 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • 15 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

PGE liderem spadków

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 5 zyskiwało dziś na wartości a aż 15 odnotowało spadki. Liderem wzrostów okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa, której akcje wzrosły w trakcie poniedziałkowego handlu o 92 proc. Sesję do udanych zaliczyć mogą także akcjonariusze Cyfrowego Polsatu, którego notowania wzrosły o 2,49 proc.Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast Polska Grupa Energetyczna (PGE), której akcje potaniały aż o 6,07 proc.

Źródło: Stooq

CD Projekt w centrum zainteresowania

Największe obroty odnotowano w trakcie poniedziałkowej sesji na notowaniach CD Projektu. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się akcje PKN Orlen i KGHM.

Warto także zwrócić uwagę, że statystyki dot. szerokiego rynku prezentują się równie słabo, co te dot. WIG20. Jedynie 31 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskało dziś na wartości.

Źródło: bossa.pl

Akcje CDR najwyżej w historii

Spoglądając na notowania CD Projektu warto zwrócić uwagę, że mimo, iż kurs akcji CDR spadał dziś już drugą sesję z rzędu, to jednak notowania w dalszym ciągu znajdują się na jednym z najwyższych poziomów w historii. Nawet jeżeli deprecjacja ta będzie kontynuowana i cena akcji osunie się do 427 zł, z czysto technicznego punktu widzenia nie musiałoby to wcale oznaczać zmiany nastawienia rynku. W takim wypadku mogłoby bowiem dojść do wypełniania zasady zmiany biegunów, tj. re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Akcje PGE najniżej od początku czerwca br.

Spoglądając na notowania PGE zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek osunął się w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Jest to najniższy poziom od 5 czerwca br. Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostanie trwale pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 4,90 zł.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs dolara pod kreską w poniedziałek, złoty traci jednak do franka i euro, USD/PLN po 3,6736 zł
Następny artykułSierpień miesiącem rekordów na Wall Street! S&P 500 wspiął się na nowe historyczne szczyty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here