Naga MarketsNotowania palladu z dużą zmiennością
Palladium

Na rynku palladu w ostatnich 20 dniach wzrosła nam zmienność o blisko połowę, choć notowania zamknęły się w konsolidacji 2325 – 2022 USD za uncję. Ostatnie lipcowe oderwanie się od 2000 dolarów na północ zostało stłumione przy oporach 2265 – 2325 USD. Stąd obawy o kondycję wsparcia 2022 USD, gdyż na globalnym rynku mamy ciszę informacyjną, jeśli chodzi o zakłócenia covidowe w największych kopalniach RPA, Zimbabwe, USA i Kanadzie. Także Rosja (kluczowy decydent tego rynku) nie ingerowała ostatnio po stronie podażowej palladu, stąd tym bardziej ciekawi rosnąca zmienność w notowaniach oraz korelowanie z silnymi przecenami złota i srebra.

Zauważmy także, że konkurencyjna dla palladu platyna potaniała w ostatnich pięciu dniach o 3,23%, przy średnio 7,3% spadkach cen złota i srebra. Z kolei nominowany technicznie pallad stracił tylko 1,87% przez ostatnie kilka sesji, wyróżniając się relatywną, absolutną siłą na rynku metali szlachetnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z punktu widzenia techniki trzeba zatem śledzić wybicie z zakresu 2325 – 2022 USD, co powinno nawiązywać do pro-wzrostowego układu, jaki w notowaniach (CFD PALLADIUM.) dyktują klasycznie linie hossy, zrównoważony wzrost RSI (14) oraz zanegowana formacja spadkowego wachlarza Fibonacciego.

Notowania CFD PALLADIUM. – dane dzienne.

Michał Pietrzyca

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here