Naga MarketsNotowania palladu kontynuują zwyżkę i pobijają nowe rekordyNotowania palladu kontynuują zwyżkę, już od wielu dni pobijając coraz to nowe historyczne rekordy. Cena tego kruszcu jest najwyższa spośród wszystkich metali szlachetnych i obecnie oscyluje w okolicach 2930-2940 USD za uncję. Notowania palladu stabilizują się więc powyżej poziomu 2900 USD za uncję, wywołując spekulacje na temat możliwości dotarcia do bariery na poziomie 3000 USD za uncję.

Notowania palladu stabilizują się powyżej poziomu 2900 USD za uncję

Fundamenty nieustannie sprzyjają wyższym cenom palladu. W bieżącym roku już po raz kolejny na rynku tym ma pojawić się deficyt. Co więcej, może on się pogłębić w stosunku do poprzedniego roku. Wiele wskazuje na to, że pallad będzie jednym z ważnych beneficjentów odradzania się branży samochodowej po pandemii – ponieważ jest on wykorzystywany w produkcji katalizatorów samochodowych, przede wszystkim w samochodach z silnikiem benzynowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania palladu – dane dzienne

Jedynym zagrożeniem dla notowań palladu są ruchy inwestorów. Ze względu na korzystne dla kupujących fundamenty, pallad przyciągnął uwagę kapitału spekulacyjnego, który w dużej mierze napędzał zwyżki, nie tylko w bieżącym roku. Obecnie więc rynek palladu jest rozgrzany i mocno rozchwiany, a dotarcie do poziomu 3000 USD za uncję – chociażby na chwilę – jest równie prawdopodobne co dynamiczna korekta.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | notowanie kryptowalut | bankomat blik | kurs euro dolar | euro kurs online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here