Naga MarketsNotowania palladu próbują wydostać się z formacji technicznej kontynuacyjnego trójkąta. Inwestorzy powinni śledzić reakcje wobec silnego oporu 2545 USD za uncję, jeśli faktycznie kreowany overbalance zaistnieje. Z drugiej strony ważne wsparcie 2252 USD powoli zbiega się z potwierdzoną już wielokrotnie w 2019 roku linią trendu wzrostowego.
Wzrostom tego kruszcu co ciekawe nie sprzyja sytuacja makro z uwagi na 22% rekordowy spadek sprzedaży samochodów w Chinach.

Przypomnijmy, że cała ubiegłoroczna zwyżka była właśnie spekulacyjnie grana pod zwiększenie przez Chiny tego kruszcu przy produkcji katalizatorów chemicznych. Ponadto często też pallad stosuje się jako zamiennik platyny a generalnie znajduje szerokie zastosowanie przy produkowaniu podzespołów elektronicznych. A na luty br. mamy prognozę chińskiego stowarzyszenia motoryzacyjnego na poziomie -30% dla sprzedaży samochodów osobowych w Chinach z powodu znanego problemu koronawirusowego. Zakłócony łańcuch dostaw globalnego automotiv wywiera pewną presję na podaż palladium, gdyż jak wiemy sektor ten odpowiada za mniej więcej 80% popytu na metal szlachetny. Trzeba więc pilnie śledzić sytuację problemu 2019-nCoV, gdyż jego eskalowanie mogłoby nawet doprowadzić do przejściowego zmniejszenia produkcji samochodów w Chinach nawet o 1,7 mln i tym samym wprowadzić niekorzystny scenariusz dla cen palladuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here