Naga MarketsDCF 1.0Miraculum jest jednym z nielicznych przedstawicieli branży kosmetycznej na głównym parkiecie Warszawskiej GPW. W swoim portfolio posiada takie marki jak: Chopin, Być może, Joko, Sensitive, Gracja i najbardziej znana jeszcze z poprzedniej epoki – Pani Walewska.


Spółka od lat zmagała się z dużymi problemami finansowymi (m.in. przejście restrukturyzacji układowej z wierzycielami). Jednak po ciężkich przejściach, spółka próbuje się podnieść z kolan i obecnie wszystko wskazuje na to, że zmierza w kierunku ustabilizowania swojej działalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa strategia marketingowa zakłada szybki powrót do oferty produktów, które zostały wycofane przez poprzednie Zarządy oraz umacnianiu już obecnych produktów na rynku polskim oraz za granicą. Spółka wdrożyła już dużą liczbę nowych produktów z kategorii make-up oraz powróciła do oferty zestawów upominkowych (np. świątecznych), które cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie w marce Pani Walewska. Strategia długoterminowa zakłada także mocną ekspansję eksportową, w szczególności na rynki, na których produkty Miraculum historycznie były obecne (blok wschodni).

Sytuacja finansowa i znaczna poprawa wyników

III kwartał 2016 roku to dla Miraculum czas zbierania wyników z działań restrukturyzacyjnych podjętych w 2015 i w I połowie 2016 roku. Właśnie w tym kwartale Miraculum odnotowało 0,28 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 0,64 mln zł straty rok wcześniej. Był to pierwszy dodatni wynik kwartalny od blisko dwóch lat. Spółka ta jest jednak nadal “duszona” sporymi zobowiązaniami długoterminowymi, które wynoszą ponad 25 mln zł przy kapitale własnym na poziomie 19.5 mln zł.

W związku z tym wczoraj (tzn. 17.01.2017 r.) NWZ spółki zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę 17.268.334,50 zł poprzez emisję 11.512.223 akcji zwykłych na okaziciela serii W. Cena emisyjna akcji została ustalona na 1,50 zł. Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji zamkniętej z zachowaniem prawa poboru w stosunku 1:1. Dzień prawa poboru ustalono na 15 marca 2017 roku.

Analiza techniczna Miraculum – interwał tygodniowy

mir-w1Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że Miraculum wprawdzie dynamicznie spadał w ostatnich kilku miesiącach, lecz znalazł się dość nisko i w najbliższym czasie może odreagować ten ruch. Poziom z którego spodziewałbym się odbicia lub w optymistycznym scenariuszu nawet zmiany trendu na wzrostowy (zgodnie z poprawą sytuacji fundamentalnej spółki) to okolice 1.50 zł (wielokrotnie testowany w ostatnich kilku tygodniach).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here