Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperCena Miedzi systematycznie rośnie, wykorzystując kolejne półki cenowe, czyli poziome linie naniesione na wykres ceny.

Kurs miedzi pnie się w górę

Są one pochodna historycznych szczytów i dołków, a więc miejsc mających szczególne znaczenie dla analizy technicznej. Dłuższa przerwa we wzrostach miała miejsce w okresie wakacyjnym, co przełożyło się na utworzenie spadkowego kanału trendowego, który był formacja flagi. Układ ten potwierdził ważność wsparcia 6300$. Teraz kluczowa wartość dla posiadaczy długich pozycji to 6600$, które już dwukrotnie się wybroniło.

Znajdujący się pod wykresem wskaźnik RSI informuje o nadejściu możliwych spadkach. Opuszczenie strefy wykupienia przez ten oscylator było powiązane z przełamaniem wzrostowej linii trendu. Sam wykres tego nie potwierdza, toteż należy traktować tego typu sytuacje jako sygnał ostrzegawczy.

Podaż zyskałaby pewną przewagę w momencie przełamania wsparcia 6600$. W takiej sytuacji spadki zapewne dotarłyby do pierwszej czerwonej linii, czyli 6300$.

Układ średnich kroczących pozostaje mocno wzrostowy. Należy pamiętać, że to narzędzie reaguje z dużym opóźnieniem na gwałtowne zmiany ceny.

Podsumowując, ostatnie miesiące to silne wzrosty Copper a brak większej korekty przybliża do zakończenia trendu wzrostowego. Aktualnie brak jest potwierdzonych sygnałów zmiany sentymentu na tym instrumencie. Warto obserwować ostanie wsparcie, które może przesądzić o kolejnych tygodniach notowań Miedzi.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here