Naga MarketsNotowania miedzi zwyżkują po zamknięciu granic ChileNotowania miedzi rozpoczęły bieżący tydzień mocnym wzrostowym akcentem. Cena tego metalu wczoraj zwyżkowała o około 3,7%, notując najwyższe poziomy od dwóch tygodni. Dzisiaj notowania miedzi odreagowują tę zwyżkę, ale i tak poruszają się wyżej niż w poprzednim tygodniu, obecnie oscylując w okolicach 4,09-4,10 USD za funt.

Notowania miedzi rosną po zamknięciu największego producenta surowca na świecie

Impulsem do zwyżki cen miedzi na początku bieżącego tygodnia jest sytuacja w Chile, czyli w kraju będącym największym producentem miedzi na świecie – to właśnie tam wydobywana jest około jedna trzecia całkowitej globalnej produkcji tego metalu. Wraz z początkiem kwietnia, Chile zadecydowało o wprowadzeniu jeszcze większych niż dotychczas restrykcji i zamknięciu granic ze względu na trudną sytuację pandemiczną i przekroczenie granicy miliona zakażeń w tym kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Nowe restrykcje z pewnością będą dodatkowym utrudnieniem dla firm wydobywczych i mogą spowodować pewne problemy z dostawami – aczkolwiek jak dotychczas, branża wydobywcza w Chile radziła sobie relatywnie dobrze i znajdowała sposoby na kontynuowanie działalności, mimo licznych utrudnień związanych z pandemią, dotyczących chociażby funkcjonowania pracowników kopalń. Poza tym, w ostatnim czasie i tak w Chile panowały spore restrykcje, więc te nowe nie są już szczególnie dużym szokiem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw gpw | kurs dolara live | nasdaq indeks | prognozy kryptowalut | dow jones kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here