Naga MarketsNotowania miedzi z wyhamowaniem zwyżek Notowania miedzi w bieżącym tygodniu wspięły się na najwyższe poziomy w historii. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych przekroczyła na chwilę nawet poziom 4,80 USD za funt. Niemniej, w tych okolicach zwyżka cen miedzi nieco wyhamowała, zaś obecnie notowania tego metalu poruszają się w rejonie 4,70-4,75 USD za funt. Nadal jest to poziom bliski rekordu.

Notowania miedzi poruszają się w rejonie 4,70-4,75 USD za funt

Wczoraj w górę istotnie odbiła się wartość amerykańskiego dolara, co dla cen wielu metali – w tym miedzi – było impulsem do korekty spadkowej. Rynek miedzi technicznie pozostaje jednak w rejonie wykupienia, a duży udział kapitału spekulacyjnego w ostatnich zwyżkach tworzy prawdopodobieństwo korekty spadkowej w krótkoterminowej perspektywie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, w kontekście kolejnych kilku miesięcy, globalny rynek miedzi pozostanie relatywnie słabo zaopatrzony, biorąc pod uwagę solidny popyt na ten metal. Wynika to głównie z ograniczenia aktywności kopalń w okresie pandemicznym, zagrożenia strajkami oraz wycofaniem się wielu firm wydobywczych z niektórych inwestycji w nową infrastrukturę.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

W tej ostatniej kwestii pojawiła się jednak ciekawa informacja ze strony spółki Codelco, będącej największym producentem miedzi na świecie. Chilijski gigant wydobywczy ogłosił wczoraj, że przeznaczy aż 1,4 mld USD na modernizację swojego projektu w Salwadorze. Tamtejsza infrastruktura jest już bowiem przestarzała, a potencjał wydobywczy nadal spory. W wyniku prac, już w 2023 r. produkcja miedzi w tym kraju ma wyraźnie wzrosnąć. Projekt w Salwadorze jest jedną z części 10-letniego planu spółki Codelco, dotyczącego modernizacji kopalń należących do spółki.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełdowe | wykres dax | notowania dax | ceny akcji pgnig | s&p 500 kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here