Naga MarketsNotowania miedzi z nerwową konsolidacją Ostatnie tygodnie na rynku miedzi upływają pod znakiem nerwowej konsolidacji i poszukiwania kierunku. Nie inaczej rozpoczął się także bieżący tydzień, podczas którego obserwujemy poruszanie się notowań miedzi w USA w okolicach 4,20 USD za funt. Dzisiaj notowania tego surowca delikatnie osuwają się w dół, jednak wpisują się w ruch boczny, obserwowany przez wiele tygodni.

Notowania miedzi poszukują kierunku

Presję spadkową na notowania miedzi wywiera dzisiaj powrót siły amerykańskiego dolara. Nadal negatywny wpływ na ceny mają także obawy o kondycję chińskiego dewelopera Evergrande, budzące wiele pytań na temat sytuacji także w innych chińskich firmach.Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Z kolei wsparciem dla cen miedzi są… wysokie ceny ropy naftowej. Istnieją bowiem obawy o to, że wysokie ceny paliw przyczynią się do ograniczenia działalności wydobywczej właśnie ze względu na wysokie koszty. Dodatkowo, stronę popytową wspiera także zmniejszone wydobycie miedzi w Chile – wczoraj poinformowała o tym państwowa komisja Cochilco.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here