Naga MarketsKurs miedzi przez ostatnie dni wykazuje tendencję konsolidacyjną na wykresie H1 – wyraźnie testując dolne i górne ograniczenia bez większego przekonania. Patrząc na strukturę rynku można zauważyć, że rynek nie jest jeszcze gotowy na dalsze wzrosty mimo ciekawej reakcji po teście dolnych poziomów. Zdaje się, że strona popytowa musi jeszcze nabrać przekonania co do dalszego ruchu. A te, może zostać wykształtowane dopiero podczas nieco niższych poziomów, niż dotychczasowe wsparcie z trendu bocznego. Spójrzmy zatem na wykres H1 metalu, aby ocenić dalsze szanse na handel. 


Kurs miedzi nadal nie daje sygnałów zrostowych – metal na wykresie H1

  • Kurs miedzi tworzy pasmo konsolidacyjne w ciągu ostatnich sesji,
  • Rynek mimo ciekawego odbicia widocznie nie ma dalszej presji popytowej,
  • Popyt warto przetestować zatem niżej niż dolne ograniczenie obecnej konsolidacji,
  • Obóz byków jeśli pojawi się przy strefach niższych – może być to szansa do kolejnego ataku górnych ograniczeń.

Praktycznie od 23 marca rynek miedzy konsoliduje się tworząc póki co nienaruszone pasmo pomiędzy poziomami 4900 USD a 4720 USD. Patrząc na wykres godziny strefa ta jest typowym pasmem konsolidacyjnym, jednak nic na razie nie wskazuje na to, aby rynek dokonywał w nim re-akumulacji bądź też solidniejszej dystrybucji. Struktura boxa wskazuje raczej na drobne testowanie jednej i drugiej strony. Jeśli jednak rynek faktycznie ma się uaktywnić popytowo, wówczas może to zrobić dopiero poniżej wsparcia, które dotychczas było utrzymywane.

Mowa w takim razie o zejściu do poziomu 4650 dolarów i wyhamowaniu dalszych spadków w jego okolicach. Jeśli faktycznie doszłoby do takiego scenariusza, wówczas można by mówić o ponownym pojawieniu się strony popytowej. Ta miałaby idealną szanse na wyjście z metalem powyżej zakresu konsolidacyjnego, a tym samym przerwanie passy tendencji bocznego trendu.

WYKRES Notowania miedzi (XCUUSD) H1 04.04.2020
Notowania miedzi (XCUUSD) H1 04.04.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here