Naga MarketsNotowania miedzi wspierane przez dane makroekonomiczne z USANotowania miedzi w bieżącym tygodniu poruszają się płasko. O ile wtorkowa sesja przyniosła pewną presję na spadek notowań tego surowca, to już wczoraj na rynku tym przeważali kupujący. Natomiast dzisiaj rano znów widzimy relatywnie wąską konsolidację notowań miedzi w okolicach 4,28 USD za funt.

Notowania miedzi poruszają się bez zdecydowanego kierunku w bieżącym tygodniu

Wczoraj wsparciem dla notowań miedzi był raport ADP, który pokazał lepsze od oczekiwań dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy. Co prawda na te najważniejsze dane musimy jeszcze poczekać do jutra, jednak lepsze odczyty związane z rynkiem pracy w USA i tak wywołują optymizm, ponieważ często traktowane są one jako papierek lakmusowy, pokazujący stan amerykańskiej gospodarki.Stany Zjednoczone są, obok Chin, kluczowym konsumentem miedzi na świecie, więc kondycja gospodarki USA ma duże przełożenie na oczekiwania popytu na ten metal. Dane, które pojawiają się w tym tygodniu, są również w pewnym stopniu przeciwwagą dla ostatniego skoncentrowania się inwestorów na rynku miedzi głównie na Państwie Środka.

W kontekście Chin, warto pamiętać o planach tego kraju w zakresie uwalniania rezerw metali przemysłowych, w tym miedzi. Niemniej, mimo że powstało wokół tego tematu dużo szumu, na pierwszej aukcji wystawiono raczej niewielkie ilości metali, które w żaden istotny sposób nie powinny przełożyć się na sytuację na globalnym rynku. Na razie więc Chiny mocniej uderzyły w ceny miedzi swoją retoryką niż faktycznym działaniem.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Końcówka bieżącego tygodnia na rynku miedzi powinna upłynąć pod znakiem wyczekiwania na dane z rynku pracy w USA oraz ogólnie na komunikaty związane z tamtejszą polityką monetarną. Działania Fed mogą bowiem wpływać nie tylko na wartość dolara, lecz także na oczekiwania związane z tempem wzrostu gospodarczego w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here