Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperNotowania miedzi w Stanach Zjednoczonych dzisiaj tkwią w spokojnej konsolidacji w okolicach poziomu 3,05 USD za funt. Ostatnie sesje na tym rynku były czasem systematycznego osuwania się cen miedzi na południe, po wcześniejszym dotarciu do najwyższych poziomów od ponad dwóch lat. Niemniej, zniżka ta nie była dynamiczna, lecz raczej jest traktowana jako odreagowanie spadkowe po wcześniejszej fali wzrostów.

Notowania miedzi w konsolidacji

Dzisiejsza konsolidacja świadczy jednak o niezdecydowaniu inwestorów. Trudno się temu dziwić, ponieważ rytm tego tygodnia jest wyznaczany przez amerykańskie wybory prezydenckie, które mogą przyczynić się do podwyższonej zmienności w kolejnych dniach.

Tymczasem w dłuższym ujęciu, cena miedzi jest wrażliwa na informacje dotyczące pandemii i związane z nimi oczekiwania dotyczące popytu na ten metal. Na razie dane makro z Chin – będących głównym konsumentem miedzi – są wciąż dobre, jednak druga fala pandemii budzi na rynkach metali szlachetnych niepewność, która ogranicza potencjał wzrostowy cen miedzi.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here