Naga MarketsNotowania miedzi stabilizują się w obliczu komunikatów z Chile i ChinNotowania miedzi w poprzednim tygodniu oddały część wcześniejszych zwyżek, odreagowując wcześniejsze dotarcie do historycznych maksimów. Cena miedzi jednak nie zniżkowała istotnie – notowania tego metalu w USA poruszają się tuż poniżej poziomu 4,70 USD za funt, co oznacza zejście do najniższych poziomów od tygodnia. Dzisiaj sytuacja na wykresie cen miedzi pozostaje stabilna, a notowania tego metalu poruszają się w okolicach piątkowego zamknięcia.

Notowania miedzi są dziś stabilne po spadkach w poprzednim tygodniu

Obecnie na rynku miedzi pojawiają się zarówno obawy o popyt, jak i o podaż – które się równoważą. Obawy związane z popytem wynikają z relatywnie słabych danych makro, które pojawiły się w Chinach. O ile dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej w kwietniu były zgodne z oczekiwaniami, to sprzedaż detaliczna wykazała mniejszą dynamikę niż oczekiwano. Chiny to największy konsument miedzi na świecie, odpowiadający za ponad połowę globalnego zużycia tego surowca. Tamtejsza sytuacja gospodarcza ma więc ogromny wpływ na perspektywy popytu na miedź w kontekście globalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei obawy związane z podażą to efekt zagrożenia strajkami w Chile. Związki zawodowe, reprezentujące pracowników należących do spółki BHP Billiton kopalń Escondida oraz Spence, odrzuciły bowiem ofertę płacową i zagroziły strajkiem. Na razie jednak oficjalny protest nie jest przesądzony, bowiem obie strony konfliktu mogą jeszcze wnioskować o rządowe mediacje.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Na razie więc sytuacja na rynku miedzi jest w miarę zbilansowana. Pewnym wsparciem dla notowań tego metalu pozostaje słabość amerykańskiego dolara, która sprzyja zwyżkom cen wielu surowców. Niemniej, warto mieć na uwadze fakt, że rynek miedzi był ostatnio przegrzany, więc korekta spadkowa nie powinna dziwić – nie neguje ona zresztą utrzymujących się pozytywnych perspektyw dla rynku miedzi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik | bitcoin spekulacje | wartość złotego | prognozy dolara | bitcoin aktualnosci |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here